Описание
Українська рок-музика виникла в кінці 60-х років на хвилі відлиги у суспільному житті і була представлена творчістю біґ-бітових та ритм-н-блюзових команд.
Наприкінці 80-х років з’являється нова формація музикантів, чітко орієнтованих на ідеї національного відродження України. Їхню появу стимулював потужний фестивальний рух «Червона рута», який зібрав під свої знамена національно свідому творчу інтелігенцію. Найяскравішою подією була «Червона рута» в Чернівцях 1989 р., де яскраво себе проявили Брати Гадюкіни, Віка Врадій (сестричка Віка), Зимовий сад, Кому вниz, ВВ. На хвилі відродження у Львові, Тернополі, Івано-Франківську, Києві та інших містах з’явився ряд самобутніх груп, що орієнтувались на західні стандарти.
В той же час на відміну від поп-музики, розвиткові рок-музики в Україні суттєво бракує музичної індустрії і шоу-бізнесової інфраструктури, що з одного боку уповільнює її розвиток, а з іншого дозволяє розглядати його як "чисте мистецтво".В сучасності в Україні проводяться ряд фестивалів рок-музики. Це — «Тарас Бульба», «Рок-екзистенція», «Рок Січ», «Чайка», «Мазепа-фест», «Славське Рок» Рок-музика звучить також на молодіжних фестивалях «Нівроку», «Фортеця», «Гніздо», фольк-рокова музика звучить на фестивалях «Шешори», «Країна мрій». У великих містах України існують рок-клуби.
Наразі на території України існує багато рок-гуртів різноманітних напрямків. Серед всіх найбільш відомими та популярними у своїх підстилях є: Океан Ельзи (рок, мелодійний рок, поп-рок)
Воплі Відоплясова (етно)
С.К.А.Й. (рок, поп-рок)
Кому Вниз (фолк-готика)
От Вінта! (укррокабілі)
Тінь Сонця (хеві-метал, фольк-метал)
Тартак (хіп-хоп, репкор)
Esthetic Education (Piano Rock, альтернативний рок, Glam Rock)
Скрябін (Поп, синті-поп, поп-рок)
Фліт (панк-рок)
Друга Ріка (брит-поп)
Мандри (фолк, міський романс, французький шансон, рок, блюз та реггі)
Біла Вежа (хеві-метал)
Мотор'ролла (хард-рок, хеві-метал)
Плач Єремії (рок-балади)
Русичi (гурт) (фолк-рок, фанк, панк, реґі)
Димна Суміш (рок, грандж, хард-кор, панк, психоделіка)
Dub Buk (Націонал-соціалістичний блек-метал)
Крода (блек метал, паган-метал, фольк метал)
та ще багато інших.
Найважливішою проблемою нинішніх рок-гуртів України є невизнання їх більшістю радіо-станцій та телеканалів через неформат стилю. Наразі на 85% медіа-простір України заповнений низькопробною «попсою», репом та електро-музикою.