Описание
Біографія Бумбокс:
Три богатирі, три кити, три мушкетери, три танкісти або три дальнобійника, які ганяють по країні, - як тільки не називають себе три герої оптимістичної й багатообіцяючої історії під дзвінкою назвою "Бумбокс". У ролі трьох китів/богатирів/мушкетерів/танкістів виступають Андрій "Графить" Хливнюк, основний автор текстів, гітарист і методист Андрій "Муха" Самойло й майстер спецеффектов Валентин "Валік" Матіюк. Критики називають їх колоритною, фонтануючою енергією стиль реггей-хоп. Музиканти не мають нічого проти, але самі віддають перевагу більше простому й зрозумілому найменуванню - хіп-хоп. Правда, не все із цим хіп-хопом так просто: він так густо нафарширований елементами соула, репа, року й інших стилів, так смачно приправлений комп'ютерними прибамбасами, що доводиться ставити його зовсім особняком на сучасній українській сцені. Нічого загального з комерцією, розрахунком, вимогами ринку. Суцільне натхнення, фантазія, гумор і винахідливість.
Музиканти запевняють, що "Бумбокс" - союз рівних суверенних особистостей і фронтмена в них ні, але знайомство з "бумбоксерами" ми почнемо із самого помітного "богатиря" - вокаліста Андрія Хливнюка. В 1979 році йому "чудом удалося народитися в Черкасах". Музикою він цікавився з дитинства. Один раз мама відвела десятилітнього Андрія в хор, і тим вирішила його долю. Він почав серйозно займатися вокалом, надійшов у музичну школу по класі акордеона. Одержуючи професію перекладача в Гуманітарному університеті імені Богдана Хмельницького, паралельно Андрій грав у групі "Мандариновий рай". В 2001 році після перемоги на фестивалі "Перліні сезону" команда вирішила дерзати далі й відправилася скоряти Київ.
Разом з декількома такими ж музикантами-ентузіастами вони знімали частину будинку й, обмінюючись ідеями й кадрами, улаштовували колективні джеми. У результаті чергової кадрової ротації утворилася група Acoustic Swing Band. Саме в цей час Хливнюк "серйозно занедужав традиційним джазом і свінгом". Його улюблені артисти - Біллі Холидей (Billie Holiday), Чіт Беккер, Чарлі Паркер, Дейв Брубек (Dave Brubeck), Джеймс Браун (James Brown), Рей Чарльз (Ray Charles), ну й, "звичайно, Боб Марлі" (Bob Marley). Хіп-хопом він захопився ледве пізніше, випробувавши на собі чарівність Fugees, Nas й Guru. "Вся музика вийшла із джазу й блюзу", - уважає Андрій, ілюструючи цю тезу своєю власною музичною біографією. Перетасування складів тривало, і з учасників трьох груп - Аcoustic Swing Band, Dust Mix й "Тартак" - народилася ще одна команда "Графить", у якій Хливнюк солирував.
До цього часу в Києві вже влаштувалися майбутні колеги Хливнюка по "Бумбоксу". Валик Матіюк приїхав у столицю з Нововолинска, Андрій Самойло - з Луцька, де замолоду грав у групі "Мухи в чаї". Цю комаху він витатуював на руці, і з тих пор до нього прилипло прізвисько "Муха". Шляхи Матіюка й Самойло перетнулися в групі "Тартак", у якій вони грали більше семи років.
Народження проекту "Бумбокс" було справою щасливого випадку й результатом збігу творчих інтересів двох Андрєєв, Хливнюка й Самойло, які разом знімали квартиру. За версією Мухи, справа було так: купив він собі акустичну гітару ("у житті ніколи не грав на акустику") і почав щось складати. "Андрюха ходив із чаєм, слухав, що я собі бринькав. Походив, постояв, пішов. Через п'ять хвилин приходить із листочком: "А ну давай ще раз спочатку те, що ти там грав". Я починаю грати, він починає співати. Стали ми з ним удвох писати пісні, а потім подумали: "Ну, це ж 5'NIZZA. Треба придумати якусь фішку". Подзвонили Валику, ді-джею "Тартака", попросили підібрати біти. Валик дістав платівки, поставив, дуже довго щось там шукав, крутив, потім запропонував спробувати". Експерименти продовжилися. Так утрьох вони "