Описание
Фантом-2 — український музичний гурт з Івано-Франківська, який виник у 1996 році. Напрям музики — техно-денс. Гурт складався з Романа Матіяша і Ольги Гречко. Роман був у минулому учасником гурту «Турбо-Техно-Саунд». Вони стрімко увійшли в український шоу-бізнес і завоювали велику аудиторію людей. У жовтні 1996 року гурт «Фантом-2» випустив свій перший альбом «Зоряні війни». Згодом він був розтиражований компанією NAC. У 1997 році вийшов другий альбом — «Без контролю». Кліп на пісню «Двоє» неодноразово перемагав у хіт-параді «Територія А» та інших хіт-парадах.
«Аква віта» - жива вода з кіровоградського Будинку культури ім. Компанійця - це в першу чергу співак, композитор і клавішник Ігор Балан. Аранжування йому допомагав робити Петро Ільницький, а співати Тетяна П’ятак, Наталія Лучникова, а згодом Ірина Філатова. В 1995 році студія «Елема» випустила компакт-диск «Аква віти» - «Несказані слова», досить пістрявий за стилями - від традиційної лірики до новочасного техно. На «Червоній руті» у Сімферополі «Аква віта» отримала спеціальний приз. Весною 1996 року фірма «НАК» випустила другий альбом гурту - «Технотронутий», з досить модною тоді танцювальною музикою в стилі «флеш» (техно-денс з фанковими ритмами). Восени «Аква віта» приступила в студії «Піонер» до запису нового альбому, паралельно працюючи в нічних клубах Києва та концертуючи в рамках продюсуючої їх мистецької агенції «Територія А». В хіт-параді останньої напівпрофесійні відео кліпи «Аква віти» мали надзвичайний успіх - дует став одним з найпопулярніших танцювальних проектів України і мав шанси отримати премію «Золота Жар-птиця» у несподівано відміненій відповідній номінації. Восени 1997-го випуск чергового альбому «А тепер усе інакше» «Аква віта» відзначила першим сольним концертом в НП «Україна» разом з «живими» музикантами. Наступного року лейбл «Росток Рекордс» перевидав перший і третій альбоми дуету на CD. На початку 1999-го вийшов четвертий магнітоальбом «Тільки Ти». Записавши загалом 20 нових пісень, на 5 з яких були створені відео кліпи, навесні 1999 року «Аква віта» припинила співробітництво з МА «Територія А». Ігор Балан влаштувався аранжувальником студії Анатолія Матвійчука «Анатолія». В 2002 році він, під вивіскою «Аква віта», випустив сольний альбом «Вьюга». Філатова недовго працювала бек-вокалісткою; в 2003-му намагалася підняти власний проект «Fila».
Va'n'Gog - скорочення від Василь і Ґоґа - так початково називався техно-поп дует, створений в березні 1995-го в райцентрі Самбір Ігорем Добрянським (музика, тексти, вокал, аранжування, програмування) та Василем Павликом (клавішні, бек-вокал). Відразу ж після запису в кінці 1995 року перших двох пісень у львівській студії «Галмлин», «Ван-Ґоґ» звинуватили в подібності до гурту «Скрябін» (лідер останнього також родом із Самбора). Надалі «Ван-Ґоґ» подався до Києва, де на початку 1996 року на студії «Нова» і записав свій дебютний альбом «SOS». До кінця запису нові клавішники Віктор Макуц, Олександр Вербицький та Мирон Дзяпко якось непомітно відпали, і лідер гурту «Ґоґ» залишився в гордій самітності - «One Gog». Ван-Гог 2001Навесні дрогобицька фірма «Фенікс» розтиражувала альбом і Добрянський разом з новим напарником Богданом Козаком розпочав стрімке сходження до шаленої популярності. Не останню роль в долі «Ван-Ґоґа» відіграли вдало знайдена ніша в українській поп-музиці та розкручені «Територією А» відео кліпи. За назвою одного з них - «Не відлітай», фірмою НАК восени був перевиданий на касетці перший альбом гурту, а на початку 1997 року і на CD. Гурт отримав другу премію в жанрі поп-музики на львівському телефестивалі «Мелодія-96». За півроку «Ґоґ» знову залишився один - Козак створив власну формацію «Ван-Боб». В травні НАК порадувала прихильників «Ван-Ґоґа» новим касетковим і CD альбомом «Екстра-клас». До нового складу «Ван-Ґоґа» протягом 1997 року увійшли клавішники Юрій Решетар та Павло Сноч і гурт, облаштувавшись навесні 98-го в «Мистецькій майстерні Тараса Петриненка, приступив до запис